Apceļojam Latviju. Valdzinošā Vidzeme
Ukrainas civiliedzīvotāji sadarbībā ar vietējo kopienu pārstāvjiem turpina iepazīt Latviju, tās kultūru un vēsturi.
Izbaudīt Latviju rudens krāsās, savām acīm skatīt vēstures un seno leģendu mēmos lieciniekus, izjust amatnieku darbnīcu burvību meistarklasēs – ar šādu mērķi 5.oktobrī notika brauciens uz Siguldu un Vecpiebalgu.
Pirmais pieturas punkts – Sigulda, pilsēta, kur vēsture un leģendas satiekas ar mūsdienām. Ekskursijā
Siguldas Jaunajā pilī, kas ir ieguvusi atpazīstamību kā Rakstnieku pils, dalībnieki guva informāciju gan par tās
vēsturi, kas cieši sasaucas ar notikumiem Latvijā kopš 17.-18.gadsimta, gan par ievērojamām Latvijas personībām, kuru dzīve un darbība bija ar to saistīta, gan par Latvijas arhitektūru, aplūkojot unikālo nacionālā romantisma interjeru.
Tālāk ceļš veda uz Gaujas senlejas kreiso krastu, uz Livonijas ordeņa viduslaiku pilsdrupām. Izzinošs un aizraujošs bija stāstījums gan par Zobenbrāļu ordeni, gan par Livonijas karu. Dalībnieki priecājās par iespēju uzkāpt ziemeļu un Dienvidu torņos un izbaudīt šo objektu kā unikālu ekoloģiskas vides un kultūrvēstures apvienojumu.
Darbošanās baltu rotu meistarklasē palīdzēja iepazīt seno amatnieku arodu. Ikviens vēlējās iemēģināt savu roku arī papīrmākslas meistardarbnīcā.
Tālāk dodoties uz Cēsīm un Vecpiebalgu, dalībnieki guva informāciju par notikumiem un ievērojamām Latvijas kultūras un vēstures personībām, kuru dzīve un daiļrade būtiski ietekmējusi gan Latvijas atmodu, gan tālāko izaugsmi. Pirmie Dziesmu svētki, pirmais reālistiskais romāns latviešu valodā, Latvijas karoga vēsture – dalībnieki atzina, ka šī informācija palīdzēja iepazīt Latviju un tās ļaudis.
Brauciena noslēgumā dalībnieki apmeklēja Antona Austriņa memoriālo muzeju Kaikašos.