Iepazīstam Latgales kultūrvidi – dialogam un attīstībai

Iepazīstam Latgales kultūrvidi – dialogam un attīstībai

Saliedētas sabiedrības veidošanās ir balstīta izpratnē par sabiedrības daudzveidību visās tās dimensijās, cieņā pret līdzcilvēkiem, līdzdalībā kultūras vērtību iepazīšanā.
Projekta pasākumi Daugavpilī un Augšdaugavas novadā dzīvojošiem Ukrainas civiliedzīvotājiem dod iespēju labāk iepazīt Latvijas kultūrtelpu, lai gūtu izpratni par kultūras norisēm, paplašinātu redzesloku, kā arī stiprinātu sadarbību ar vietējo kopienu un veicinātu iesaisti kultūras pasākumos.
Saliedēšanas un iekļaušanās pasākums “Ziemassvētku mīļuma brīdis” bija orientēts uz dalībnieku saliedēšanu un integrāciju ar Adventes kā Ziemassvētku gaidīšanas laika tradicionālajiem elementiem un rituāliem. Pasākuma laikā dalībnieki ieguva zināšanas par ziemas saulgriežu svinēšanas tradīcijām, notika svētku svinēšanas pieredzes apmaiņa starp dalībniekiem, un tas veidos ciešāku saikni starp uzņemošo kopienu un Ukrainas civiliedzīvotājiem. Savukārt radošā meistarklase ziepju izgatavošanā un svētku dekora darināšana bija lieliska iespēja ikvienam radoši izpausties. Izmantojot dabiskās izejvielas un radoši darbojoties, tika apgūtas jaunas prasmes un izjusts kopābūšanas prieks.
Projekta noslēgumā Ukrainas civiliedzīvotājiem un vietējās kopienas pārstāvjiem tika piedāvāta kultūras un atpūtas programma Latgales vēstures un kultūrvides iepazīšanai, kas paredz braucienu uz Rēzekni. Tā laikā dalībniekiem bija iespēja
– piedalīties ekskursijā “Pilsēta Latgales sirdī” un iepazīt Rēzeknes vēsturi, apskatīt kultūrvēstures objektus gida pavadībā,
– piedalīties ekskursijā Latgales vēstniecībā Gors;
– apmeklēt Latgales kafijas kultūrvietu KUUP un piedalīties meistarklasē ar degustāciju;
– apmeklēt koncertu “BRĪNUMU GAIDOT” ( Latvijas Radio bigbends, Daumants Kalniņš, Rīgas Doma zēnu koris) Latgales vēstniecībā Gors.
Latgales vēstniecībā GORS satiekas kultūras mantojums un senas vērtības, tradīcijas un jaunrade, valoda un notikumi, nozīmīgākās pasaules tendences, māksla, kultūra, dejas un dziesmas. Ekskursija Gorā bija unikāla iespēja ieskatīties aizskatuvē, apmeklēt divas akustiskās koncertzāles, mēģinājumu telpas, grimētavas u.c. telpas, kurās kultūras pasākumu apmeklētāji parasti netiek, sajust īpašo auru telpās, kur parasti norisinās muzikāli dramaturģiski uzvedumi (opera, balets, mūzikli) un dažādi koncerti. Un, protams, vakarā gūt patīkamas emocijas, klausoties koncertprogrammas “Brīnumu gaidot” kompozīcijas dažādos aranžējumos, starp tām, pazīstamas latviešu Ziemassvētku dziesmas un ne tikai!
Kā garšo autentiska Latgalē grauzdēta kafija? To uzzināt varēja tepat, Rēzeknes novadā, , apmeklējot Latgales vienīgo kafijas grauzdētavu KUUP, kur iedvesmojoties no pasaules kafijas garšām, jauns ģimenes uzņēmums rāda, stāsta un piedāvā izgaršot savu, latgaliskos nosaukumos balstītu kafiju. Katrs pasākuma dalībnieks varēja iepazīt un izbaudīt niansēto kafijas garšas buketi.