Radošums vieno

Radošums vieno

Apmeklējot Līvānu stikla un amatniecības centru, Ukrainas civiliedzīvotāji  kopā ar vietējās kopienas pārstāvjiem labāk iepazina Latgales  mākslu,  amatniecības un stikla apstrādes vēsturi, kā arī stikla pūšanas tradīcijas, apskatīja divas ekspozīcijas – “Līvānu stikla muzeja ekspozīcija” un “Amatnieki Latgalē 19.-20.gs.”. Līvānu stikla muzeja ekspozīcija ir vienīgā šāda veida ekspozīcija Baltijā, kurā izvietoti Līvānu stikla fabrikā ražoti eksponāti. Tā bija lieliska iespēja iepazīties ar stikla izstrādājumu vēsturi Līvānos, stikla izgatavošanas tehnoloģiju, stikla pūtēja amatu, kā arī stikla dizaina aktualitātēm.

Stikls ir ļoti skaists materiāls. Par to visi pārliecinājās, izzinot stiklu kā materiālu, izprotot stikla izturību un trauslumu un veidojot savu stikla dizaina priekšmetu meistardarbnīcā. Paša radīts stikla dekors paliks kā piemiņa no Līvāniem – senas stiklinieku pilsētas.

 

Mūs vieno vieta, laiks un vērtības, neskatoties uz katra individuālo redzējumu un atšķirībām.

Labāk iepazīt citam citu un reizē izjust radīšanas procesu, meklējot katram savu iedvesmas avotu un ideju, bija iespēja sašē meistarklasē. Pilnīgi no nulles ar savām rokām katrs izveidoja sev tīkamu aromātisku rotājumu. Un ne tikai –  arī uzzināja par katru izejvielu, tās izmantošanu radošajā procesā. Bija iespēja izvēlēties kādu no aromātiem, savu mīļāko dabas materiālu, izveidot skaistu dāvanu sev vai mīļajiem un vienkārši izbaudīt radošu atmosfēru un kopābūšanu.