Dzīvot aktīvi, lai justos labi

Dzīvot aktīvi, lai justos labi

Lai veicinātu Daugavpils iedzīvotāju veselīgu un aktīvu dzīvesveidu un uzlabotu vispārējo dzīves kvalitāti, tika īstenots projekts “Gudrs + Aktīvs = Laimīgs”

“Cilvēkam pilnvērtīgai dzīvei nepieciešamas divas lietas – izglītība un fiziska aktivitāte. Un tās nav divas atsevišķas lietas – viena dvēselei un otra ķermenim, bet gan nesaraujami saistāmas kopā. Tikai pateicoties izglītībai un fiziskai aktivitātei, cilvēks var sasniegt pilnību.” (Platons, 4.gs.p.m.ē.).

Lai veicinātu Daugavpils iedzīvotāju veselīgu un aktīvu dzīvesveidu un uzlabotu vispārējo dzīves kvalitāti, tika īstenots projektsGudrs + Aktīvs = Laimīgs”.

Novērtējot to, ka kustība ir dzīvība, projektā tika piedāvātas dažādas fiziskās aktivitātes un tematiski semināri par to, kā veicināt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, kā justies laimīgam, apzinoties un attīstot savu potenciālu, pārvaldot stresu.

Seminārā “Fiziskās aktivitātes labai pašsajūtai” tika runāts par to, kāds ir ikdienā nepieciešamais fizisko aktivitāšu daudzums, kādēļ tās ir vajadzīgas, ko tās dod cilvēka ķermenim un kā to trūkums kaitē, kā piemērot fiziskās aktivitātes atbilstoši vecumam un fiziskajai sagatavotībai. Semināra dalībnieki uzzināja, kā atrast sev piemērotāko fizisko aktivitāti, kā novērtēt savu fizisko aktivitāti, kā  uzsākt fiziskās aktivitātes.

Sadarbībā ar Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālo centru tā iemītniekiem tika organizētas vingrošanas nodarbības. To mērķis – motivēt seniorus aktīvam dzīvesveidam, un, mudinot veikt fiziskās aktivitātes ikdienā, paaugstināt  pašvērtējumu un ticību saviem spēkiem, uzlabot un uzturēt labu veselību. Nodarbībās tika apgūti vingrojumi sīkajām un vidējām muskuļu grupām – perifērās asinsrites uzlabošanai un vispārējai organisma tonizēšanai, muskuļu spēka un izturības palielināšanai, kā arī vingrojumi koordinācijas un līdzsvara uzlabošanai. Nodarbību rezultātā dalībnieki apguva vingrojumus, lai  varētu turpmāk patstāvīgi nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm.

Savukārt strečinga  nodarbības bija iespēja apmeklēt dažādu vecumgrupu iedzīvotājiem un  apgūt vingrojumus, kas palīdz attīstīt  lokanību, līdzsvaru, spēju viegli un patīkami pārvietoties, gūt ne tikai ķermeņa fiziskā stāvokļa uzlabošanos, bet arī pārliecību par sevi un saviem spēkiem. Šie vingrojumi lieliski palīdz nostabilizēt vielmaiņas procesus un noņem garīgo spriedzi, kas uzkrājusies dienas laikā. Īpaši noderīgi šos vingrojumus bija apgūt cilvēkiem, kuru darbs ir monotons, saistīts ar vienveidīgu darbību, mazkustīgumu – darbs pie datora, auto vadīšana u.c.

Tiešsaistē Zoom platformā tika organizēts seminārs“STOP! Stress! Ātrās reaģēšanas tehnikas stresa situācijās”.Semināra dalībnieki tika iepazīstināti  ar visefektīvākajām stresa pārvarēšanas stratēģijām un metodēm, bija iespēja apgūt praktiskus paņēmienus pašregulācijai un stresa mazināšanai un psihoemocionālās noturības attīstībai.

Semināra “Veselīgs uzturs enerģijai un dzīvespriekam”dalībniekiem bija iespēja pilnveidot zināšanas par uztura pamatprincipiem, mazināt stereotipus un iegūt jaunāko informāciju par veselīgu uzturu. Semināra laikā tika pārrunāti veselīga uztura ieguvumi un pamatprincipi, apskatītas uzturvielu grupas un to sabalansēts daudzums ikdienas uzturā, kā arī 21.gadsimta uztura slēptie riski. 

Lai justos labi un lietderīgi pavadītu brīvo laiku,vajag vien vēlēties apmeklēt  zumbas nodarbības.Projektā tika piedāvāta iespēja apgūt jaunas vai pilnveidot jau zināmas kustības un deju soļus, nostiprināt  ķermeņa muskulatūru un uzlabot pašsajūtu. Zumba ir izklaide, kas apvienota ar sportiskām aktivitātēm un  ļauj lieliski atgūt enerģiju pēc stresa pilnas un garas darba dienas. Dejot var jebkurš un jebkurā vecumā, bet aktīvāk šīs nodarbības apmeklēja jaunieši.

Projektu “Gudrs + Aktīvs = Laimīgs” īstenoja biedrība “Attīstības aģentūra “We&You”  ar Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda finansiālu atbalstu.