Koprade stiprina

Koprade stiprina

Radošums ir nenovērtējama vērtība neatkarīgi no tā, kāda ir cilvēka ikdiena. Radošs cilvēks spēj saskatīt to, ko redz ikviens cits, taču tajā pašā laikā domāt, kā nedomā neviens, un rezultātā paveikt to, ko vēl nav paveicis neviens cits. Radošums māca, bet radošumam ar kaut ko ir jāsākas, un projekta ideja bija – vienojošās un iekļaujošās nodarbībās pilsētas iedzīvotājiem dot iespēju izbaudīt radošā procesa transformējošo ietekmi, veicināt domāšanas maiņu, palīdzēt novērst trauksmi un stresu, izjust koprades spēku. Projektā tika organizētas iedvesmojošas radošās darbnīcas Daugavpils iedzīvotājiem, īpaši aicināti tika seniori un cilvēki ar ierobežotām iespējām.
Viena no būtiskākajām personības kvalitātēm ir radošums, bet šobrīd tas kļūst par nozīmīgu jautājumu arī mūžizglītības kontekstā. Radošajās darbnīcās to dalībnieki apguva konkrētas praktiski pielietojamas iemaņas un guva iedvesmu radošiem meklējumiem turpmāk, kas palīdzēs paplašināt savu redzesloku, radīt jaunas vērtības un daudzveidīgāk pavadīt brīvo laiku.
Darbnīcas tika rīkota ar mērķi iemācīt tās dalībniekiem lietderīgi un ilgtspējīgi izmantot viņu rīcībā esošos resursus un rast tiem oriģinālu pielietojumu.
Darbnīcās galvenokārt tika izmantoti dabas materiāli: koks, ziedi, kastaņi, ķirbji, zari, čiekuri, sūnas, dažādu augļu, ogu sēklas un kauliņi, rieksti, gliemežvāki u.c. Darbnīcu dalībnieki iepazina dabas materiālus, apguva dažādu materiālu vākšanas pamatprincipus, iemācījās veidot dekorus, kompozīcijas, apguva dažādas tehnikas ziedu kompozīciju un pušķu veidošanā.
Darbnīcu dalībnieki iemācījās sagatavot darbam materiālu un krāsas, veikt vienkāršas marmorēšanas operācijas. Tas dos iespēju pašiem izgatavot iecerēto izstrādājumu, izmantojot nepieciešamos darbarīkus, krāsas un audumus.
Darbnīcu vadītājas sniedza interesantas idejas, iemācīja, kā tās realizēt, kādus instrumentus, materiālus izmantot. Dalībniekiem bija iespēja atklāt sev papīra dizaina iespējas un , darbojoties iedvesmojošā un siltā atmosfērā, gūt jaunas idejas un paņemt līdzi pašgatavotu dāvanu.
Projekta rezultātā tika veicināta dažādu iedzīvotāju vecumgrupu un sociālo grupu sadarbība un kopības sajūta.
Projektu finansē Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonds.