Kultūrorientācijas kursi Daugavpilī un Augšdaugavas novadā dzīvojošiem Ukrainas civiliedzīvotājiem

Kultūrorientācijas kursi Daugavpilī un Augšdaugavas novadā dzīvojošiem Ukrainas civiliedzīvotājiem

Sabiedrības saliedētību sekmē zināšanas par valsts vēsturi, kultūrvēsturisko mantojumu, kultūras vērtībām, par valsts pārvaldes iekārtas uzbūvi un darbību, par sadarbības un attīstības iespējām. Daugavpilī un Augšdaugavas novadā dzīvojošiem Ukrainas civiliedzīvotājiem tiek organizēti kultūrorientācijas kursi, kas dod iespēju iepazīt Latvijas vēsturi, kultūru, tradīcijas un uzlabot zināšanas par Latviju, lai paplašinātu  sadarbības iespējas ar vietējo kopienu.

Ir organizēts izzinošs saliedēšanas brauciens uz muzeju “Andrupenes lauku sēta” un zemnieku saimniecību “Kurmīši”, kā arī Krāslavas pils apskates ekskursija.

Muzejā “Andrupenes lauku sēta” brauciena dalībnieki gida pavadībā apskatīja lauku māju, kas celta pirms 100 gadiem, klēti, melno pirti, kalvi, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus, iepazina un degustēja Latgales kulinārā mantojuma ēdienus., apskatīja podnieku darbnīcu un  cepli.

Zemnieku saimniecības “Kurmīši” saimnieki apmeklētājiem stāstīja  par savas uzņēmējdarbības uzsākšanu, tās specifiku, ražošanas īpatnībām, sniedza ieskatu zāļu tēju tradīcijās un vadīja meistarklases tēju un vaska sveču pagatavošanā.

Krāslavas Grāfu Plāteru pils kompleksa apmeklējums un aizraujošais gida stāstījums deva iespēju uzzināt vairāk  par šo kultūrvēstures un arhitektūras pieminekli, apskatīt saimniecības ēkas un doties atpūtas pastaigā pa baroka stila parku.

Brauciena dalībnieki guva ieskatu Latgales reģionavēsturē un attīstībā, iepazina  seno latviešu dzīves stilu.

Darbojoties meistarklasēs un apmeklējot kultūrvēstures objektus, Ukrainas civiliedzīvotājiem bija  iespēja komunicēt un rast kopīgas intereses ar vietējo kopienu, labāk izprast kopīgo un atšķirīgo.